Palpační seminář aneb ta ženská opravdu přivezla koňskou kostru. Celou!

Koncem září se konal v malé vesničce na břehu Labe Palpační seminář pod hlavičkou Physsio Dressage, ano, Kristina Koudelová, přesně tak. O semináři nikde nic moc informací nebylo. Byl totiž soukromý. Pořídila jsem si ho místo dovolený (tuzemský, low cost). Měla jsem na něj totiž spadýno, už jak jsem o něm viděla informace na modrý… Pokračovat ve čtení Palpační seminář aneb ta ženská opravdu přivezla koňskou kostru. Celou!

Jak to bylo s koňoboudou – než jsme hrábli do země

S koňoboudou to bylo složité, jak jinak v chráněné krajinné oblasti, v ochranném pásmu vodního zdroje, vedení vysokého napětí, lesa, mimo zastavěné územní obce. Nakonec jsme to ale dokázali a bouda stojí a koně v ní bydlí. Jak to probíhalo? No, vyžrala jsem si to řádně. Rozeslala jsem poptávku několika projektantům. Ozval se jen jeden,… Pokračovat ve čtení Jak to bylo s koňoboudou – než jsme hrábli do země

Koně doma. Co ta sranda stojí, a to každý měsíc, prosím pěkně.

O tom, do čeho bylo potřeba investovat, než jsem si kobyly přivezla k baráku jsem psala tady. Teď bych se chtěla podívat zblízka na to, co mě holky stojí každý měsíc, případně každý rok, případně když je potřeba. Však to znáte. Ráno se probudíte, zjistíte, že se na vás řítí oblaka hovad (ten hmyz myslim)… Pokračovat ve čtení Koně doma. Co ta sranda stojí, a to každý měsíc, prosím pěkně.

Publikováno
V rubrikách Blog Štítky

Koně doma. Co ta sranda stojí aneb počáteční náklady, když chcete mít koně u baráku.

Nekladu si za cíl přesně vyčíslovat, co všechno musí člověk poplatit, když chce mít herku u baráku. Spíš mi v tuhle chvíli jde o počáteční investici, se kterou se musí počítat, když chcete na svého koně vidět z kuchyně. Jasně, bude se to lišit případ od případu, místo od místa, rozmazlenost od rozmazlenosti…berte v potaz,… Pokračovat ve čtení Koně doma. Co ta sranda stojí aneb počáteční náklady, když chcete mít koně u baráku.

Co odejde, když přijde pozitivka

Přistihla jsem se, že už jsem zapomněla na některé z problémů, které jsem kdysi dávno i nedávno řešila. Vyrobila jsem si pár parádních zlozvyků, které by se mi u cizích koní mohly nevyplatit. A ano, koní se bojím, to zůstává…proto se snažím, aby ti moji byli pokud možno bezpeční.  A co že to už nemusím… Pokračovat ve čtení Co odejde, když přijde pozitivka

Online webinář Pravdy a mýty o irských cobech

Hledat a nasávat informace o irských cobech jsem začala už před tím, než jsem si jednoho takového kouska pořídila. Nějak jsem to neplánovala a vždycky jsem spíš chtěla welshe…no, prozřetelnost si nejspíš řekla, že bych se na welshovi někde přizabila a přihrála mi do cesty jiného coba, gypsy coba.  Okolnosti si vyžádaly, abych se dovzdělávala… Pokračovat ve čtení Online webinář Pravdy a mýty o irských cobech

Kupuju irského coba!

Aneb jak to zařídit, aby se kůň snů nestal noční můrou. Nejjednodušší a nejmíň riziková varianta je najít si českého chovatele tohoto plemene, vypravit se k němu na kus řeči a zjistit si, jestli náhodou nemá nějaký tovar na prodej.  I když zrovna nebude mít koně, kterého by chtěl poslat do světa, možná bude vědět… Pokračovat ve čtení Kupuju irského coba!

Devalvace cviku „přistoupení zádí“ prizmatem přišlápnutého palce aneb proč tuhle věc proboha všichni chtějí!

A já ji teda chtěla taky, se musím přiznat.  A já i přesně vím, proč jsem ji chtěla. Tenhle cvik “zmagnetizování” koňského zadku lidskou rukou byl pro mě důkaz, že fakt klikám a že jsem schopná pomocí odměny něco naučit. Protože spoustu věcí už Sísa uměla na šťournutí někam. Ale tohle byl fakt úkaz, zvedla… Pokračovat ve čtení Devalvace cviku „přistoupení zádí“ prizmatem přišlápnutého palce aneb proč tuhle věc proboha všichni chtějí!